نوشیدنی کامبوچا سرخارگل

تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس ها

تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس ها
کامبوچا سرخارگل

سیستم ایمنی بدن به طور کلی از ورود بسیاری از عوامل بیماری زا به بدن جلوگیری می کند. ولی برخی اوقات این سیستم نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد و عامل بیماری زا وارد بدن فرد شده و او را بیمار می کند. اما آیا می توان از بروز چنین اتفاقی جلوگیری کرد؟

برای تقویت سیستم ایمنی چه کارهایی میشه کرد؟

با مصرف خوراکی های حاوی آنتی اکسیدان می توانیم سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مقابله می کنند و با تقویت سیستم ایمنی بدن موجب کاهش احتمال ابتلا به انواع بیماری ها می شوند.

برای پیشگیری از ویروس بهتره سیستم ایمنی بدن از داخل تقویت بشه.

نوشیدنی برنا کامبوچا سرخارگل از ۶ گیاه مختلف دارویی سرخارگل (اکیناسه)، زوفا، چای سبز، آویشن، شیرین بیان و علف لیمو که دارای خواص درمانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد، تولید شده است.

 

نوشیدنی کامبوچا سرخارگل

 

 

نوشیدن مایعات یکی از راه های تقویت سیستم ایمنی بدن است زیرا می تواند مواد سمی را از بدن دفع و خارج کند. انواع ویتامین های گروه B و بخصوص ویتامین C موجود در کامبوچا با ترکیب مواد دیگر این معجون، سبب جذب سریع و اثربخشی دو چندان آن می باشد.

گیاه سرخارگل حاوی قندهای است که باعث تولید پادتن های بیشتر می شوند. برای همین هم می تواند شدت و مدت آنفولانزا را کاهش دهد. شهرت اصلی این گیاه برای مقابله با عفونت ها و بیماری های تنفسی مانند سرماخوردگی است و همچنین برای رفع برونشیت هم موثر عمل می کند. این گیاه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و سدی در برابر ویروس ها می سازد.

فرآورده های حاصل از گیاه زوفا در درمان بیماری های دستگاه تنفس و سرماخوردگی و ناراحتی های ریوی کاربرد دارد. سرشاخه های گلدار این گیاه جزء اندام دارویی آن حساب می شوند و عملکرد خلط آور و ضدعفونی کننده دارد.

ویتامین C موجود در چای سبز با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن را در مقابل بیماریهای مختلف به ویژه بیماریهای فصلی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا در زمستان، اسهال و استفراغ در تابستان و حساسیتهای فصل پاییز مقاوم می کند. چای سبز فلاونوید دارند که نوعی آنتی‌اکسیدان است. علاوه بر این چای سبز مقادیری زیادی EGCG دارد که یک آنتی‌اکسیدان قوی است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌‌شود.

 

 

نوشیدنی کامبوچا سرخارگل

 

گیاه آویشن به دلیل داشتن خاصیت ضدعفونی کنندگی قوی که دارد می تواند با احتقان سینه مبارزه کند. همچنین آویشن می تواند باکتری ها و ویروس های ریه را ریشه کن کند. عصاره این گیاه باعث بهبود پتانسیل آنتی اکسیدانی و در نتیجه کمک به جلوگیری از استرس اکسیداتیو می شود.

شیرین بیان برای سلول های سرطانی اثر مهار کنندگی دارد و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. همچنین برای درمان سرماخوردگی، سرفه و آنفولانزا اثرات مفیدی دارد. این گیاهِ ضدعفونی کننده خاصیت ضدقارچ، ضد باکتری و ضد ویروسی داشته و برای بیماری مالاریا مورد استفاده است.

علف لیمو حاوی مقادیر بسیار بالای آنتی اکسیدان هاست و به همین دلیل می تواند باعث افزایش سطح گلبول های قرمز و هموگلبین خون شود. علف لیمو دارای خواص ضدباکتری و ضدقارچی است که به بدن شما کمک می کند تا سرفه، تب و دیگر علائم سرماخوردگی و آنفولانزا را کنترل کنید. به علاوه، ویتامین C زیاد در این گیاه سیستم ایمنی بدن شما را برای مبارزه با عفونت تقویت می کند.

اما اگر بخوایم درباره مصرف این نوشیدنی صحبت بکنیم باید بهتون بگم که در واقع دو روش مصرف داره:

یکی برای پروسه های درمانی، یکی مصرف روزانه این نوشیدنی

یکی اینکه حتما فراموش نکنید این نوشیدنی، نوشیدنی زنده هستش یعنی اینکه به محض اینکه وارد بدن شما میشه سلول های شما این رو درک می کنند و شروع می کنند به بهتر کردن فعالیت های روزانشون.

 

اگر کسی میخواهد وارد پروسه درمانی این نوشیدنی بشه، پیشنهاد می شود بعد از وعده های غذایی اصلی به میزان یک فنجان چای خوری مصرف کنید. یک جورایی میتونم بگم این نوشیدنی مصرفش طی روز ضرری ندارد ولی چون بحث درمان باز میشه و باید یک حرکت عادتی مداوم انجام بدیم بهتره که براش یک ساعت مشخص بزارین. اما افراد که میخوان از خودشون مراقبت بکنند، آنتی اکسیدان های بدنشون رو بالا ببرن و به سلامتیشون کمک بکنند، این نوشیدنی رو در طول روز میتونن مصرف کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید